19.06.2017

Jak uniknać wpadek wynajmując pokój gościnny?

Pytacie mnie jak rozmawiać z właścicielami prywatnych domów wczasowych w momencie kiedy chcecie zamówić pokój z jednym łóżkiem, które będziecie dzielić ze swoim partnerem. Część z was obawia się, że z racji braku tolerancji właściciele posesji odmówią wam noclegu. Przede wszystkim powinniście być szczerzy, a najlepiej to nie mówić z kim jedziecie. Po prostu dzwonicie i zamawiacie pokój dla dwojga. Zazwyczaj właściciele pensjonatów nie pytają czy w jednym łóżku będzie spała kobieta i mężczyzna, czy dwóch mężczyzn. Nie krepujcie się tego, że jadąc pod wskazany adres nagle właściciele spojrzą na was krzywym okiem lub powiedzą, gdybyśmy wiedzieli, że panowie jesteście razem to byśmy wynajęli wam pokój z osobnymi łóżkami. Wtedy należy powiedzieć, że jedno duże  łóżko z pewnością wystarczy. W końcu osoba wynajmująca pokój nie ma prawa was pytać o orientację seksualną. Poza tym nie może odmówić wam najmu tylko dlatego, że jesteście gejami. Moglibyście wtedy zaskarżyć ich decyzje choćby do Urzędu Ochrony Praw Konsumentów.

Jeśli właściciele domu gościnnego podczas waszego pobytu coś by marudzili, czy krzywo patrzyli to macie prawo zwrócić im uwagę. Płacicie im nie małe pieniądze i macie prawo czuć się komfortowo w wynajmowanym pokoju. Gdyby jednak kulturalne zwrócenie uwagi nie pomogło to zastraszacie ich, że będziecie się domagać zwrotu poniesionych kosztów i odszkodowania za zniszczone wakacje. Wydaje mi się jednak, że do takich sytuacji dochodzi dziś bardzo rzadko. Właścicielom zależy na tym by w sezonie letnim żaden z pokoi nie stał pusty. W końcu to są pieniądze, a jak wiemy każde je lubi. Jak się zachować kiedy to współlokatorzy będą was wytykać palcami? Wtedy należy zwrócić się do właścicieli by ci zareagowali. Mają obowiązek zapewnić wam komfort wypoczynku. Będąc w pensjonacie korzystajcie ze wszystkich jego atrakcji jeśli takie są, oraz przygotowujcie posiłki w kuchni, z której korzystać mogą wszyscy mieszkańcy. Powiem wam, że lubię jeździć do małych przytulnych pokoi gościnnych. Atmosfera jest naprawdę bardzo fajna. Co prawda nigdy jeszcze nie spotkałem pary gejów, to miałem wrażenie, że wśród lokatorów są ludzie homoseksualni. No tak obserwatorem jestem niezłym. Nie bójcie się wpadek, tylko bawcie się najlepiej jak potraficie. Pamiętajcie tylko, że ściany mają uszy dlatego seks uprawiajcie po cichu :)

2 komentarze:

  1. Zgodnie z obietnicą jestem, choć niewiele swą obecnością wnoszę... Pozdrawiam Was...

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy, że zechciałeś podzielić się z nami swoją opinią na powyższy temat :) Ze względu na niepodpisane anonimy zablokowaliśmy możliwość pisania jako niezarejestrowany użytkownik. Obraźliwe posty skierowane do użytkowników Bloga nie będą publikowane.