14.01.2018

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

No to gramy
Poniższą piosenkę napisałem sam w rytmie pastorałki Jest taki dzień (ziemia-niebu, niebo ziemi). Tak sobie ją zaśpiewajcie. Mam nadzieję, że moja twórczość nie wyszła aż tak źle.

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć styczniowy, 
dzień taki dzień, 
w którym Owsiak niesie radość. 
Dzień piękny tak, że serducha rozpalają. 
Dzień piękny dzień bo Polacy w puszkę dadzą,
Więc daj i ty,
Nie żałuj 
Bo nie warto.

Ref:
Ludzie - Owsiakowi
Owsiak - Ludziom
Szpitale w piękny sprzęt wyposaża 
Zdrowie niesie
Sprzęcik daje
Życie i nadzieję ludziom przywraca. 

Więc tego dnia, nie żałuj tylko wrzucaj
Daj ile masz
Daj nadzieję małym ludziom
Bo żyć każdy chce
Lecz minister ma to gdzieś
Zamiast na Owsiaka - da na Tadzia do Torunia

(Bonusowo w rytmie hip-hop)
Więc powiedz nie, na tacę nie daj, ratuj ludzkie życie bo wart tego jest, ubieraj się, na miasto leć, szukaj puszki i do niej rzuć, grosz, dwa, trzy, dychę, pięć, sto. Daj ile chcesz, daj ile masz, nie żałuj Jurkowi bo to co robi, to pomoc dla Ciebie i Twojej rodziny...

Ref: 
Ludzie - Owsiakowi
Owsiak - Ludziom
Szpitale w piękny sprzęt wyposaża 
Zdrowie niesie
Sprzęcik daje
Życie i nadzieję ludziom przywraca. 

Kochani. Dziś jest magiczny dzień. Niech każdy z was da tyle na ile go stać. Każda złotówka jest cenna. Pomagajmy i grajmy z Orkiestrą sto lat i jeden dzień dłużej. Ja też wrzucę pieniądz do magicznej puszki. Bo kto jak nie Owsiak uratuje naszych małych rodaków? Tadek, minister zdrowia? Oni wolą kasę przeznaczyć dla siebie, na swoje rozrywki niż na potrzebujących. Nie daj na tacę, wrzucaj do puszki. MBN jest dziś z Owsiakiem. Pomożecie?

6 komentarzy:

 1. No kolego, zaskoczyłeś mnie i to bardzo, bardzo mocno. Nie wiedziałem ze masz taki talent, ale szacun, wyszło Ci to zajebiście (przepraszam za wulgaryzm ;))
  A co do Owsiaka i WOSP to powiem jedno: róbcie to bo warto pomagać i tylko na Was można polegać. Owsiak wyszedł z tą inicjatywą tak dobrze, że świat może podziwiać Polskę za to, co robi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, jak pomaga wielu ludziom, którzy nie mogą liczyć na pomoc państwa. Więc tak jak pisze Michał - ruszajcie się z domu, ubierajcie się, biegnijcie na miasto i wrzućcie do puszki tyle, ile macie, nie ważne czy to będzie grosz czy złotówka albo stówka. Pomagajmy, bo warto ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zawstydzaj mnie. Jaki to tam talent. Lepsi są ode mnie. Ale na pewno częściej będę pisał piosenki :)
  I popieram Twój stosunek do Owsiaka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Michał nie zawstydzam, poprostu piszę jak jest. Pisałeś o sobie czasami takie bzdury a tu proszę, zaskoczyłeś wszystkich ;)
   I cieszę się, że w pełni zgadzasz się z moim zdaniem na temat akcji Jurka Owsiaka i jego WOSP. Też zaraz uciekam na miasto poszukać puszki i wrzucę funciaka albo dwa

   Usuń
 3. Ej, ja nigdy nie piszę głupot :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety wbrew temu co napisałeś, właśnie w tym momencie w kościołach brzęczy taca, a księżom i zakonnicom oczy się świecą :(
  Ale i tak WOŚP wymiata :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno taca nie jest tak pełna jak puszka Owsiaka :)

   Usuń

Dziękujemy, że zechciałeś podzielić się z nami swoją opinią na powyższy temat :) Ze względu na niepodpisane anonimy zablokowaliśmy możliwość pisania jako niezarejestrowany użytkownik. Obraźliwe posty skierowane do użytkowników Bloga nie będą publikowane.